Szkoła Podstawowa nr 28 im. Polskich Noblistów
zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.sp28bydgoszcz.szkolnastrona.pl

Dane teleadresowe jednostki:
Szkoła Podstawowa nr28 im. Polskich Noblistów

Data publikacji strony internetowej: 2018-03-07
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-21

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Mogą się zdarzyć sytuacje, że pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:

• pochodzą z różnych źródeł,
  • opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
  • posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji – np. skany dokumentów,
  • opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
Udogodnienia:
Serwis jest wyposażony w udogodnienia ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące:
  • przełączniki zmiany kontrastu oraz wielkości liter.
  • podświetlane linki

Dostępność architektoniczna:
  1. Do budynku Szkoły Podstawowej nr 28 im. Polskich Noblistów w Bydgoszczy prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy K. K. Baczyńskiego. Dodatkowo jest możliwość wejścia do szkoły od strony boisk tylko w szczególnych przypadkach.
  2. Dla uczniów i osób zainteresowanych przeznaczone jest wejście od strony ul. K.K. Baczyńskiego, przy którym dyżuruje pracownik obsługi szkoły. Wejście to nie jest wyposażone w podjazd dla niepełnosprawnych. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
  3. Na terenie szkoły są miejsca parkingowe, jednak brak wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.
  4. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi szkoły.
  5. W budynku nie ma dostosowań dla osób niepełnosprawnych - budynek szkoły nie jest wyposażony w windy oraz podjazdy dla wózków inwalidzkich, nie ma toalet dla osób niepełnosprawnych.
  6. W budynku na każdym poziomie (parter i 2 piętra) znajduje się korytarz. Piętra są połączone dwiema klatkami schodowymi.
  7. Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  8. W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
  9. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niedowidzących.

Procedura wnioskowo-skargowa:
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl