Wyjście do filharmonii - kl. 4a, 5a, 5b

WYJŚCIE DO FILHARMONII - AUDYCJA PT. ,,W ORKIESTRZE DĘTEJ SIŁA”

25.04.2023 r. uczniowie z klas 4a, 5a, 5b uczestniczyli w koncercie poświeconym orkiestrom dętym.
W Filharmonii pomorskiej odbyły się audycje muzyczne w czasie, których uczniowie poznali brzmienie instrumentów dętych drewnianych takich jak klarnet oraz blaszanych- puzonu i trąbki. Dzieci wraz z muzykami uczestniczyli we wspólnych zabawach oraz próbowali swych sił grając na puzonie.
W drodze do filharmonii zwiedziliśmy park muzyczny z popiersiami wybitnych kompozytorów
i graliśmy na instrumentach perkusyjnych. Uczniowie dowiedzieli się gdzie znajduje się Akademia Muzyczna, Szkoła Muzyczna oraz Teatr Polski. Zrobiliśmy sobie wspólnie zdjęcie przy pomniku Andrzeja Szwalbe, który był współzałożycielem Filharmonii Pomorskiej. Jest on również ,,Honorowym Obywatelem Bydgoszczy”, pomysłodawcą i kreatorem licznych przedsięwzięć artystycznych.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze okolice z fontanną ,,Potop”.