Oferta SP28

• Szkoła nr 28 to klimatyczne miejsce, które wypuściło już kilka pokoleń uczniów, bo szkoła w tym budynku działa ponad 66 lat.
  • Od kilku lat nosimy nobilitujące i mobilizujące do ciekawych działań imię Polskich Noblistów.
  • Dzieci z klas I-III mają do swojej dyspozycji głównie pierwsze piętro.
  • Mamy bardzo atrakcyjny teren przyszkolny – plac rekreacyjny otoczony zielenią, miasteczko komunikacyjne z powstającym ogrodem, boiska kompleksu Orlik i plac zabaw.
  • Nasza własna kuchnia przygotowuje dla dzieci pyszne i zdrowe posiłki.
  • Jesteśmy szkołą średniej wielkości, liczebność w naszych klasach to około 20 uczniów. Sprzyja to właściwej opiece nad dziećmi i ich bezpieczeństwu.
  • Klasy I-III objęte są dodatkowo bezpłatną nauką języka angielskiego.
  • Działania, które realizujemy z dziećmi opierają się na wartościach i są odpowiedzią na potrzeby współczesności.
  • Kształtujemy u naszych uczniów wrażliwość na wyzwania środowiska przyrodniczego, potrzeby zdrowotne i społeczne oraz dostarczamy im wiedzy, by kiedyś potrafili i chcieli temu zaradzić.
  • Dla uczniów wybitnie uzdolnionych piszemy autorskie programy nauczania lub organizujemy indywidualny tok nauczania.
  • Zawsze odbywają się w naszej szkole dodatkowe zajęcia sportowe, by kształtować zdrowe nawyki, by uczyć uprawiania różnych dyscyplin sportowych, by fizycznie rozwijać młode organizmy.
  • Organizujemy lekcje na terenie przyszkolnym oraz podczas licznych wycieczek.
  • Nasi uczniowie współtworzą tę szkołę. Realizujemy ich pomysły, pozwalamy kształtować otoczenie, pytamy o zdanie i zapotrzebowanie.
  • Uczniowie objęci są opieką logopedy, pedagoga, pedagoga specjalnego oraz psychologa.
  • Wielką troską otaczamy uczniów klas ósmych, systemowo przygotowując ich do podjęcia nauki na kolejnym etapie edukacyjnym.