Informacje o bibliotece

Kto jest najważniejszy w bibliotece? Bez obecności kogo – każda, nawet najlepiej wyposażona biblioteka jest martwa?

Czytelnik– to w bibliotece osoba najważniejsza!

Biblioteka szkolna służy uczniom i nauczycielom naszej szkoły.  Z księgozbioru mogą korzystać także rodzice. Organizujemy wiele wydarzeń i imprez czytelniczych mających na celu zachęcanie uczniów do czytania książek.

Biblioteka to niezwykle ważne centrum informacji szkoły. Bardzo chcemy, by była ona wyjątkowo przyjazna dla uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły.

Główne cele pracy biblioteki to:

1. Przygotowanie uczniów do samodzielnego wyszukiwania informacji, samokształcenia oraz korzystania z różnego rodzaju zbiorów na dalszych etapach edukacji.​
  2. Zapewnienie prawidłowego przebiegu informacji na temat istniejących w bibliotece pozycji metodycznych.
  3. Wspieranie realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych szkoły.
  4. Wprowadzenie komputerowej bazy księgozbioru.
  5. Rozwijanie kreatywności uczniów.

W miesięczniku „Biblioteka w szkole” 04/2017 jest zamieszczony kolejny artykuł o działaniach podnoszących poziom czytelnictwa w naszej szkole. Impreza pt. „Mole Książkowe Nocą” została opisana w formie scenariusza przez panią Justynę Tomasik. Artykuł spotkał się z dużą sympatią i aprobatą Zespołu Redakcyjnego w/w miesięcznika. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

kontakt z biblioteką: biblioteka28sp@wp.pl

ARTYKUŁ W MIESIĘCZNIKU

O NAS W „BIBLIOTECE W SZKOLE”

Miło jest być zauważonym przez niezależnych fachowców i niezależne media. Jest to dowód na to, że to co robimy ma sens i stanowi inspirację dla innych. Dzięki promocji biblioteki w Internecie, nasza działalność zwróciła uwagę redakcji ogólnopolskiego czasopisma. Miesięcznik „Biblioteka w Szkole”, który na swoich łamach zamieścił artykuł „Andrzejkowy magii świat w bibliotece szkolnej”. Autorka tekstu Justyna Tomasik (nauczyciel bibliotekarz) w formie scenariusza opisała imprezę. Dla nas to niespodziewane wyróżnienie. Cieszymy się bardzo i dziękujemy :-).

.KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

Nasza biblioteka otrzymała 145 woluminów z projektu „Książki naszych marzeń” w 2015 roku. Wartość księgozbioru wzrosła o 2713 zł, bo tyle otrzymaliśmy na zakup nowych książek. Działania te rozwijają zainteresowania uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Przystąpiliśmy również do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (2016-2020) i złożyliśmy wniosek o wartości 15.000 zł na zakup lektur, klasyki i nowości czytelniczych. Przygotowana wystawka z nowymi książkami budzi ogromne zainteresowanie i chęć czytania.