Wycieczka do Myślęcinka - kl. 2a i 2b

Dnia 20 czerwca uczniowie klas 2a, 2b wybrali się na wycieczkę do myślęcińskiego ZOO gdzie mogliśmy poznać bogactwo rodzimej fauny. Tuż za bramą ZOO powitały nas niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Spacerując ścieżkami ZOO udało nam się zobaczyć lemury, niedźwiedzie, wilki, tygrysy, orły oraz wiele, wiele innych zwierząt . Dużą atrakcją była również ścieżka edukacyjna "Zaginiony Świat" Czytając tablice opisujące poszczególne okresy geologiczne rozwoju mogliśmy poznać i oglądaliśmy modele prehistorycznych stworzeń. Udało nam się zajrzeć do muzeum "Skarby Ziemi". Obok przepięknych, różnobarwnych minerałów mogliśmy obejrzeć liczne skamieniałości pradawnych organizmów, reprezentantów początków życia na Ziemi aż do czasów nam współczesnych.

Pobyt w Myślęcinku dostarczył nam wiele radości, był dla nas wspaniałą lekcją przyrody, przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Pełni nowych wrażeń, trochę zmęczeni ale w dobrych humorach, szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.