Pozytywnie zakręceni

" Pozytywnie zakręceni - wybieram zdrowie” to projekt realizowany w naszej szkole od maja do grudnia 2023 roku w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki.
Celem projektu jest wyrabianie zachowań wolnych od agresji słownej i fizycznej, propagowanie zachowań wpływających korzystnie na zdrowie fizyczne i psychiczne, zdobywanie umiejetności podejmowania właściwych decyzji. Zdobywanie wiedzy w zakresie technik relaksacji. Kształtowanie poprawnych postaw społecznych wolnych od uprzedzeń i uzależnień.
Program ma również za zadanie uczyć Dzieci z zakresu bezpieczeństwa szkolnego i pozaszkolnego. Pogłębiać relacje polsko-ukraińskie dzieci. Wzmocnić relacje z opiekunami oraz nauczyć aktywnego spędzania wolnego czasu. Program wprowadza korzyści w relacjach interpersonalnych, które wiąża się z elimnacją zachowań agresywnych. Projekt uświadmia uczniów o konsekwencjach spożywania środków odurzających oraz zwiększy możliwości dzieci kontroli myśli i działań.
Program składa się z 3 mniejszych projektów:
1. Konkurs plastyczny na wszystkich uczniów “ Mówimy NIE używkom!” (V 2023)
2. Integracja międzypokoleniowa- Dzień Dziecka wraz z rodzicami ( 1 VI 2023)
3. Ruch to zdrowie - aktywne zajęcia i przerwy międzylekcyjne ( XI 2023)