Warsztaty w Castoramie - kl. 3a

8 lutego uczniowie klas 3a uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez sklep budowlany Castorama. Głównym celem warsztatów było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych.Uczniowie zostali oprowadzeni po sklepie i mieli okazję dokładniej przyjrzeć się zajęciom pracowników Castoramy.

Z pomocą wykwalifikowanej pracownicy Castoramy, pani Karoliny dzieci własnoręcznie wykonały obrazek techniką String art. Technika ta polega na stworzeniu konturów obrazu za pomocą wbitych w daną powierzchnię gwoździ a potem wyplatania obrazów z nici, włóczki lub muliny na drewnie. Po zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa uczniowie z pełnym zaangażowaniem przybijały gwoździe a potem wyplatały muliną swój obraz. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie i samodzielnie. Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze, sprawiły dzieciom dużo radości i dumy z własnych dokonań. Spod ich rąk wyszły piękne obrazki, które zabrali ze sobą. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.