Dni Doradztwa Zawodowego

Dni Doradztwa Zawodowego stały się już tradycją naszej szkoły.  Program przedstawiał się następująco:
12 marca
  • uczniowie klas I-III  przebierali się za postaci pt. "Mój wymarzony zawód" lub wykonały rysunek i krótko  zaprezentowały zawody
  • pozostałe klasy przygotowały plakaty i prace plastyczne na temat:
klasa IV- ZAWODY NASZYCH RODZICÓW
klasy V- GINĄCE ZAWODY
klasy VI - NASZE ZAINTERESOWANIA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI
klasy VII-VIII - ZAWODY PRZYSZŁOŚCI
Wychowawcy wszystkich klas na godzinach wychowawczych poruszali tematykę doradztwa zawodowego.
Odwiedziła nas też nauczycielka z Zespołu Szkół Samochodowych z prezentacją o szkole.
13 marca
W szkole gościliśmy panią Joannę Serafinowicz, która jest pracownikiem w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  nr 1 i doradcą zawodu. Uczniowie z klasy ósmej i siódmej, którzy przynieśli zgody od rodziców rozmawiali indywidualnie z doradcą zawodu. Myślę, że takie dni pozwalają uczniom się zastanowić nad przyszłością i tym co chcemy w niej robić. Jak widzą siebie za kilka lat.