Kl. 3a w fabryce bombek

7. 12. 2018 r. uczniowie z klasy 3a odwiedzili fabrykę bombek choinkowych „Sopel” w Bydgoszczy. Dzieci miały okazję obserwować długi i pracochłonny proces powstawania bombek. Z podziwem patrzyły jak z rozgrzanego szkła powstają piękne kształty ozdób choinkowych. W dekoratorni na kolorowych, szklanych cudeńkach ręcznie malowane były misterne wzorki. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, umiejętności artystycznych i z pewnością „anielskiej cierpliwości”.  Dzieci zwiedziły również wystawę ozdób choinkowych produkowanych przez fabrykę. Zachwycały się ich kolorami i kształtami serduszek, samochodzików, zwierzątek, bałwanków i owoców. Na pamiątkę wizyty w tym niezwykle magicznym miejscu trzecioklasiści otrzymali bombki, które z pewnością będą elementem dekoracyjnym podczas tegorocznych świąt w ich domach.