Euroweek 2019

W dniach 21-25 października grupa uczniów uczestniczyła w zajęciach językowych organizowanych przez Fundację Euroweek – Szkoła Liderów. Były one szansą na doskonalenie kompetencji językowych w praktyce oraz poznanie innych kultur. Na naszym turnusie zajęcia prowadzili wolontariusze z Tajlandii, Meksyku, Kolumbii, Indonezji i Wietnamu, którzy przybliżyli zwyczaje niektórych krajów. Pogoda dopisała, więc zabawy ruchowe miały miejsce na świeżym powietrzu. Zasadniczo zajęcia odbywały się w grupach. Uczestnicy przygotowywali różne scenki, przeprowadzali wywiady czy wcielali się w rolę malarzy. Nie zabrakło wspólnej zabawy. Jednym z punktów programu była wycieczka do Dusznik-Zdrój i Polanicy-Zdrój. W drodze powrotnej nasza grupa miała okazję zatrzymać się na krótki spacer po Wrocławiu. Uczestnicy wrócili do domów zadowoleni, chętni na następny wyjazd i bogatsi o nowe znajomości – polskie i zagraniczne.