Nasza szkoła ma imię!

24 października 2019 roku  w naszej szkole odbyła się uroczystość nadania imienia oraz przekazania jej sztandaru. Od dziś z dumą nosić będziemy imię Polskich Noblistów.

Od dwóch lat realizowaliśmy projekt „Nadanie imienia szkole”. W wyborze imienia dla szkoły uczestniczyła cała społeczność szkolna. Wśród kandydatów znaleźli się: prof. Władysław Bartoszewski, Janusz Korczak, Polscy Nobliści oraz Wisława Szymborska. Ostatecznie wybór padł na jednego z czterech kandydatów, czyli Polskich Noblistów.

W uroczystości nadania imienia naszej szkole uczestniczyli: Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pani Iwona Waszkiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Pan Lech Zagłoba-Zygler, reprezentująca Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Starszy Wizytator Pani Ewa Jaśkowska.

Po części oficjalnej prowadzonej przez nauczycielki naszej szkoły: Panią Annę Czachorowską i Panią Żanetę Szulc, miała miejsce krótka inscenizacja przygotowana przez koło teatralne pod przewodnictwem Pani Hanny Zderko. W czasie uroczystości wystąpił także szkolny chór, któremu przewodziła Pani Hanna Lenczewska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości nauczycielom, uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły.

Mamy nadzieję, że nowo przyjęte imię będzie dla nas inspiracją do kształtowania pięknych postaw w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

PISZĄ I MÓWIĄ O NAS:

GRATULACJE DLA SP28   >> zobacz listy gratulacyjne <<